TVP Info zostanie zlikwidowane? Zebrano wymaganą ilość podpisów pod obywatelskim projektem, teraz zajmie się nim Sejm!

W ubiegłym roku Platforma Obywatelska z Rafałem Trzaskowskim na czele zaczęła akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem #StopTVPInfo. Zakłada on likwidację stacji oraz abonament RTV. Trzaskowski przekazał, że udało się zebrać wymaganą ilość podpisów (110. tysięcy), teraz projektem zajmie się Sejm. „W dobie kryzysu i drożyzny rządzący mają czelność dokładać kolejne pieniądze na propagandę TVP. Z budżetu, z pieniędzy wszystkich Polek i Polaków. To przekroczenie kolejnej granicy. Czas powiedzieć: dość. Dlatego złożyliśmy w Sejmie podpisy zebrane pod projektem #StopTVPInfo” – czytamy na Facebooku Trzaskowskiego. 

„Pod rządami PiS TVP stała się tubą propagandową władzy i narzędziem walki z jej oponentami. Czas z tym skończyć. Polacy zasługują na poważną, niezależną telewizję publiczną. Bliższą standardom BBC, a nie Russia Today, jak ma to miejsce obecnie.
Rozmawiałem też z Marszałkiem Senatu prof. Tomasz Grodzki. Na etapie prac senackich do obecnego budżetu zostanie zgłoszona poprawka, aby te pieniądze zamiast na TVP przeznaczone były na naprawdę istotne cele – onkologię dziecięcą i psychiatrię.
Projekt #StopTVPInfo zakłada likwidację skompromitowanej TVP Info i abonamentu RTV. To powinien być jeden z elementów naprawy Polski po rządach PiS. Tak jak po 1989 r. zniknął niesławny „Dziennik Telewizyjny”, tak powinniśmy pożegnać tę skompromitowaną stację” – dodał.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski
Foto: Pixabay.com, /commons.wikimedia.org (Kamild1)