Owsiakowi puściły hamulce. Piekielnie ostro zwrócił się do Rzecznika Praw Dziecka! „Zerowe kompetencje”

Dzięki dziennikarzom Wirtualnej Polski światło dzienne ujrzały informacje dotyczące horroru, jaki przeżyć miały dzieci w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie. Według doniesień portalu zakonnice miały dopuścić się wobec podopiecznych szokujących czynów, takich jak zamykanie ich w klatce – czasem nawet na cały dzień, bicie mopem czy też wiązanie do łóżek. Dzieci miały także słyszeć: „Wychowali cię w stajni”, „twoja matka jest prostytutką”, „jak będziesz niedobra, dostaniesz wpi***l”.

Na te przerażające wieści zareagował przewodniczący Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak. W ostrym wpisie udostępnionym na Facebook’u domaga się reakcji Rzecznika Praw Dziecka. „Rzeczniku! Do roboty! Rzecznik Praw Dziecka zapadł się pod ziemię. Zupełny brak reakcji na sytuację w Jordanowie. Biorąc pod uwagę jego zerowe kompetencje, może i dobrze, że go nie ma, ale jego urząd jak żaden inny jest stworzony, aby reagować w takich sytuacjach – to ileś osob zatrudnionych w tej instytucji! Może ktoś z księgowości? Z działu kadr? A może ktoś od BHP podjąłby się działań wyjaśniających sytuację u sióstr prezentek w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie?” – napisał Owsiak.

Wpis prezesa WOŚP zebrał już 2,5 tysięcy pozytywnych reakcji. Z jego słowami zgadza się znaczna większość internautów w sekcji komentarzy. „Kaja Godek, specjalistka od życia poczętego też się zapadła pod ziemię. To są ludzie, którzy nienawidzą życia. Nienawidzą samych siebie, więc tam, gdzie to narodzone, istniejące życie trzeba ratować, stanąć w jego obronie, patrzą, milczą i upajają się cierpieniem innych„, „Podejrzewam, że najprędzej zareagowała, by Pani Sprzątająca, gdyby jej pozwolili. Całą tą menażerię obchodzi tylko życie poczęte„,
Mnie akurat to nie dziwi….przypominam jakie podejście miało PiS do ludzi z niepełnosprawnościami protestujących w sejmie” czy też „Bo ten rzecznik jest tylko dla PiS” – to tylko kilka z wielu podobnych komentarzy.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, youtube/TVN Style
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak, wiadomosci.wp.pl