Pawłowicz zgaszona błyskawiczną ripostą! Próbowała uderzyć w prof. Matczaka

Nie jest tajemnicą, że popularny profesor Marcin Matczak oraz sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Krystyna Pawłowicz, nie pałają do siebie sympatią. Świadczyć mogą o tym liczne sprzeczki słowne, do których dochodzi pomiędzy nimi głównie na Twitterze. Nie inaczej było i tym razem. Prof. Matczak opublikował wpis, w którym wbił szpilę Prawu i Sprawiedliwości. Pawłowicz próbowała stanąć w obronie partii rządzącej, jednak została błyskawicznie skontrowana.

Obiadki Prezes TK z Kaczyńskim. Kolacje Prezes SN z Morawieckim. To jest wasza odnowa moralna sądownictwa. To jest wasza bezczelna hipokryzja. Od początku mówiliśmy, że cel „reformy” to wpływ polityczny na sądownictwo – teraz to wychodzi na jaw, a dodatkowo kosztuje nas miliardy” – napisał na swoim Twitterze profesor Matczak, wbijając szpilę politykom partii rządzącej. Na jego wpis odpowiedziała sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Krystyna Pawłowicz. „Hipokryzja” – oznajmiła, a do wpisu dodała zdjęcie sędziów wychodzących ze spotkania w siedzibie Platformy Obywatelskiej. Jej słowa postanowił skontrować Matczak.

Dlaczego Pani rozsiewa nieprawdziwe informacje w tej sprawie? Przecież to zdjęcie z oficjalnego spotkania – z wysłuchania publicznego, nie z prywatnego spotkania, jak w przypadku PiS. Czy dalej czuje się Pani zobowiązana do rozpowszechniania PiS-owskiej propagandy?” – napisał. „Tak,tak…,”oficjalne spotkanie” w siedzibie partyjnej PO…Tak,tak…” – kontynuowała wymianę zdań Pawłowicz. Jej słowa, kończąc tę dyskusję, postanowił ponownie sprostować profesor. „Siedziba „Czytelnika” nie jest siedzibą PO. Ale korzystając z okazji: czy po powołaniu na stanowisko sędziego TK spotykała się Pani prywatnie/towarzysko z politykami PiS? Czy Wasze dyskusje w czasie tych spotkań dotyczyły spraw publicznych?” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Łukasz Korwin, youtube/Profesor Matczak
Źródło: twitter.com/wsamraz