Polacy dali popalić Kaczyńskiemu! Jego słowa w Wadowicach wprowadzają w osłupienie

Nie cichnie echo po kontrowersyjnej wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, który podczas jednego ze spotkań z wyborcami na swojej trasie po polskich miastach i wsiach wypowiedział się na temat tego, dlaczego kobiety mniej rodzą. Stwierdził on, iż to przez to, że do 25 roku „dają w szyję”. Kilka dni później odwiedził Olsztyn, gdzie dalej brnął w swoją tezę. Tym razem wydaje się, że prezes partii rządzącej się ugiął pod naciskiem społeczeństwa.

Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25 roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa” – powiedział w Ełku, po czym stwierdził, iż nie jest fanem zbyt szybkiego macierzyństwa, gdyż kobieta musi do tego dojrzeć. „Ale jak do 25 roku życia daje w szyję…” – dodał. „Młode kobiety ścigają się z mężczyznami, jeżeli chodzi o spożywanie alkoholu, to jest obiektywnie szkodliwe i uczciwy polityk musi o tym mówić; pewne czynniki biologiczne powodują, że panie są na alkohol znacznie mniej odporne niż mężczyźni” – mówił podczas wystąpienia w Olsztynie.

12 listopada Kaczyński spotkał się z wyborcami w Wadowicach, gdzie, możliwe, iż pod napięciem wzburzonego społeczeństwa, okazał skruchę i uznał, iż tymi słowami… nie chciał nikogo urazić. „Polska może być wielka, ale musi się rozwijać także, jeżeli chodzi o populację. I kiedy ja powiedziałem, że młode dziewczęta takie do 25 lat, no, piją tyle, co ich rówieśnicy, organizm mężczyzny i organizm kobiety inaczej reaguje na alkohol. Mężczyźni są tutaj dużo odporniejsi, to naprawdę, nie chciałem nikogo urazić. Chciałem tylko powiedzieć pewną prawdę o pewnym szkodliwym zjawisku. Bo ja jestem głęboko za 100-procentowym równouprawnieniem kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach życia, ale to nie oznacza, proszę państwa, że kobiety mają udawać mężczyzn, a mężczyźni kobiety” – powiedział.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: tvn24.pl, olsztyn.com.pl, shareinfo.pl