Przeciwnik Tuska zaatakował go na spotkaniu z wyborcami. Riposta lidera PO zwaliła mężczyznę z nóg, cała sala zaczęła bić brawa!

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Piaseczna. Wypowiedział się tam między innymi na temat kontrowersyjnych słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o „kobietach dających w szyję” czy też drożyźnie i inflacji. Jednym z punktów spotkania jest zadawanie pytań przez osoby na nim zgromadzone. Jeden z mężczyzn, który nie ukrywał swojej antypatii co do lidera opozycji, w mocnych słowach zarzucił mu brak patriotyzmu. Donald Tusk po swojej odpowiedzi został nagrodzony gromkimi brawami.

Przyznam Panu rację. Od nas zależy, kto będzie rządził Polską, od tego, kto będzie rządził Polską, zależy nasz los. Pan powiedział, że Pan kocha Polskę. Mam pytanie, na czym polega ta miłość do Polski? Jeżeli Pana głównym wyznaniem było, że Polska, polskość to nienormalność, polskość mnie uwiera, nareszcie mogę z tego polskiego syfu wyjechać do Europy. Na tym polega kochanie Polski? Na tym polega miłość Polski? Na tym polega patriotyzm? Nazwał się Pan kiedyś, że jest Pan prawdziwym polskim patriotą. Czy blokowanie funduszy dla Polski jest patriotyzmem? Czy niszczenie polskiego przemysłu jest patriotyzmem? Czy rozbijanie jedności Polaków jest patriotyzmem? Czy dzielenie Polaków na moherów i innych jest patriotyzmem? Nie zgadzam się z Panem” – mówił mężczyzna. Tusk wziął to na klatę i odpowiedział mu.

Dziękuję bardzo za pańskie wyznanie politycznej wiary. Ja bardzo bym panu życzył, bo te tekst nie jest specjalnie trudny, jest dostępny w domenie publicznej, mówi Pan o takim moim krótkim eseju w miesięczniku „Znak”, to jeszcze były czasy cenzury Jaruzelskiego, ten tekst był zresztą mocno przez cenzurę pocięty. Ja pod tym tekstem podpisuję się obiema rękoma. Pan swoje opinie wyraża na podstawie manipulacji i kłamstwa Jacka Kurskiego, który zaczął swoją kampanię nienawiści wobec mnie, bo miał się i ma się czego obawiać właśnie na fałszywej interpretacji tego tekstu. Nawet Pański, jak się domyślam, polityczny idol Kaczyński publicznie ostatnio powiedział, że wszystkie te interpretacje dla mnie nieprzychylne tego tekstu są nieprawdziwe, nie mają podstaw. Akurat ten cytat, o którym Pan mówi, ten kluczowy, ten najbardziej znany, jest wzięty wprost z listu Józefa Piłsudskiego. Gdyby Pan ten tekst przeczytał do końca, to są dwie strony, da Pan radę, to wiedziałby Pan, że to jest tekst napisany przez młodego wówczas człowieka, który od 19 roku życia zaangażowany był w czasach komunizmu w demokratyczną opozycję w podziemie Solidarności. Ja całe swoje życie poświęciłem Polsce, na tym polega miłość do ojczyzny. Nie na gadaniu o patriotyzmie, tylko na życiu, które się ojczyźnie poświęca” – powiedział Tusk.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News
Źródło: youtube/Onet News