Reporter TVN24 bezlitosny dla Morawieckiego! Rozjuszył go jednym pytaniem

We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu w jej trakcie odniósł się m.in. do słów rzecznika Komisji Europejskiej, Stefan de Keersmaecker, który stwierdził, że „Polska we własnej ocenie stwierdziła, że nie wypełniła jednego z warunków podstawowych dotyczących niezawisłości sądów”. Morawiecki musiał także zmierzyć się z trudnym pytaniem jednego z dziennikarzy.

„Widoki na sukces i zakończenie konfliktu są, ale do tanga trzeba dwojga. My wykazaliśmy wiele dobrej woli, czekamy na gest z drugiej strony. Ja nie sądzę, by te środki z UE, środki z funduszy rolnych, z Funduszu Spójności, na innowację i wiele innych były zagrożone. Wręcz przeciwnie, pierwsze środki już wpływają. Może to nie są duże środki, paręnaście czy kilkadziesiąt milionów złotych, z programu pomocy technicznej, ale one mają bardzo podobny status, jak inne programy” – tak polski premier komentował słowa Stefana de Keersmaeckera. Na konferencji nie zabrakło przedstawiciela TVN24. To on postanowił zapytać Morawieckiego, czy ten nie „czaruje rzeczywistości”. Cała sytuację możecie zobaczyć poniżej.

@goniec.pl „Czy Pan nie czaruje rzeczywistości?” #mateuszmorawiecki #premier #knapik #tvn #goniec #tvn24 #morawiecki #politykanawesoło #fakty #politykapolska ♬ original sound – Goniec.pl – wiadomości

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Foto: tiktok.com/@goniec.pl/