Rosjanie grożą Wałęsie: „5 mln euro za jego głowę”. Mamy mocną odpowiedź byłego prezydenta!

W rosyjskim programie „60 minut” na antenie telewizji Rossija 1 poruszono temat byłego prezydenta naszego kraju, Lecha Wałęsy. Skomentowano jego wywiad dla francuskiej telewizji, który nie przypadł do gustu Rosjanom. Wałęsa stwierdził w nim, że „Rosja anektowała 60 narodów i dobrze by było, żeby populacja była zredukowana do 50 mln”.

W „60 minut” słowa Wałęsy określono, jako otwarte nawoływanie do ludobójstwa oraz wzniecenia krwawej wojny domowej. Jeden z ekspertów, który brał udział w programie stwierdził wprost, iż za Lechem Wałęsą powinien zostać wystawiony międzynarodowy list gończy o treści: „Poszukiwany. Pięć milionów dolarów albo euro za jego głowę! Dla dowolnego Europejczyka, który go przyprowadzi”. Wieści te dotarły do Wałęsy, a ten nie schował głowy w piasek. Odpowiedział Rosjanom za pośrednictwem wpisu na Facebook’u.

Siostry i Bracia z Rosji, Rosjanie ,
Uwierzcie mi jestem wiernym przyjacielem Narodu Rosji . Nigdy nie podniosę ręki i każdego będę zniechęcał do ataku na Rosję. Natomiast zaatakowany będę się bronił i do obrony namawiał. Zrobię wszystko by pomóc Rosji. Macie niedobry system polityczny, który umożliwia jednostce przez wielość kadencji budowanie bandyckich grup zagrażając pokojowi świata i mordujących jak dziś Ukrainę, w tym i Was Rosjan. To ten Wasz system politycznym, który dla dobra Was, chcę pomóc Wam zmienić. Ten system pozwolił Stalinowi dziś Putinowi jutro podobnym na te barbarzyńskie czyny. Czy trzeba więcej dowodów ?! Nie musicie wydawać 5 milionów Euro na osądzenie mnie jestem gotów stawić się w Moskwie i spotkać otwarcie publicznie ZE WSZYSTKIMI TYMI OSKARŻENIAMI, OSKARŻYCIELAMI z Waszej telewizji
” – napisał Wałęsa.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP VOD
Źródło: facebook.com/lechwalesa, gospodarka.dziennik.pl