PiS ma problem! Sąd przyjrzy się sprawie wysyłania policji do ochrony Kaczyńskiego? „Składamy doniesienie do Prokuratury Okręgowej”

Wciąż trwa objazd prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego po Polsce. Spore dyskusje w sieci wzbudza duża ilość policjantów ochraniających miejsca, w których odbywają się jego spotkania z wyborcami. Poseł Lewicy, Paweł Kruthul w trakcie specjalnej konferencji prasowej w Sejmie, w której udział wzięli także posłowie Krzysztof Śmieszek oraz Wiesław Szczepański, ogłosił, iż złożone zostało doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Ma ona zbadać, czy wykorzystanie policji do ochrony Kaczyńskiego „nie narusza podstawowych zasad funkcjonowania państwa”.

Składamy doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, aby ta zbadała czy wykorzystywania funkcjonariuszy policji do ochrony polityków #PiS nie narusza podstawowych zasad funkcjonowania państwa.
Chcemy, aby prokuratorzy zbadali czy decyzje o wysyłaniu policjantów do ochrony domu Jarosława Kaczyńskiego oraz wydarzeń organizowanych przez PiS nie narusza przepisów art. 231 Kodeksu karnego, dotyczącego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, czy też niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego.
Prezes Kaczyński i minister Kamiński przez miesiące głosili hasło „Murem za polskim mundurem”. Mundur policjanta powinien być też chroniony. Taka sytuacja jest niedopuszczalna i karygodna i nigdy nie powinna mieć miejsca w naszym kraju ‼️
” – poinformował Kruthul za pośrednictwem wpisu na swoim profilu Facebook.

Czytaj dalej

Foto: youtube/OKO.press
Źródło: facebook.com/krutulpawel