Tadeusz Rydzyk grzmiał na Jasnej Górze! Nagle zaczął obwiniać dyrektorów szkół za drastyczny spadek liczby uczniów chodzących na lekcje religii

W weekend w Częstochowie odbyła się Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Na Jasnej Górze nie mogło zabraknąć założyciela rozgłośni Tadeusza Rydzyka, który niejednokrotnie zaskakiwał wiernych. Redemptorysta z Torunia odniósł się m.in. do bezlitosnych statystyk, które mówią o drastycznym spadku liczby uczniów, którzy uczęszczają na lekcje religii. Znalazł winnych i wywołał oburzenie w niemal całym internecie.

Z roku na rok maleje liczba uczniów uczęszczających na lekcje religii. Tą sytuacją wydaje się być mocno zaniepokojony ojciec Rydzyk, który zabrał głos w trakcie niedzielnego spotkania Rodziny Radia Maryja. „Widzicie, co się dzieje, jakaś moda, jakaś propaganda, powoduje to, że ileś młodych nie chodzi na katechezę” – mówił. „Ale i to, że ta szkoła jest tak organizowana, że religia jest na pierwszej, albo na ostatniej lekcji, to też jest powód. Dyrektorzy tak robią” – przekonywał. Następnie Rydzyk postanowił zwrócić się do rodziców. Jego zdaniem powinni oni zainterweniować. „Pilnujcie tych dyrektorów też, bo szkoła należy do narodu, do was, do rodziców” – dodawał.

Czytaj dalej

Źródło: gazeta.pl
Foto: Wikimedia Commons (Autor: Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe)