To musiało zepsuć dzień Morawieckiemu, nokautujące słowa senatora obiegają Polskę! „Patologicznego kłamcę mamy za premiera…”

Były prezydent Nowej Soli, a obecnie niezależny senator, Wadim Tyszkiewicz na bieżąco komentuje aktualną sytuację polityczno-społeczną w naszym kraju. Swoimi opiniami dzieli się za pośrednictwem profilu na Facebook’u. Tym razem postanowił wbić szpilę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Wpis senatora dotyczył środków z Krajowego Planu Odbudowy, których wciąż nie otrzymała Polska, jako efekt decyzji podejmowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tyszkiewicz nie przebierał w słowach i wprost nazwał premiera „patologicznym kłamcą”, gdyż pomimo zapowiedzi, nie złożył on wniosku do UE o płatność z KPO.

Patologicznego kłamcę mamy za premiera. Wstyd dla Polski.
Morawiecki obiecał, że do wczoraj złoży wniosek do UE o płatność z KPO.
To blisko 160 mld zł, które po prostu się Polakom należą. To dużo czy mało? Za te pieniądze można byłoby wybudować 6200 mostów takich jak na zdjęciu czy zrealizować w kraju 32 tysiące inwestycji po 5 mln zł każda, po 2 tysiące takich inwestycji w każdym województwie.
Ale dla PiS ważniejsze są wojenki delfinów Kaczyńskiego o schedę po satrapie. Tylko Polski żal.
Zdjęcia poniżej: nowo oddany most na Odrze w Milsku- koszt 26 mln zł. 6200 takich mostów można by wybudować za pieniądze z KPO
” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Open Eyes Economy, flickr/Kancelaria Premiera
Źródło: facebook.com/wadimsenator