To nie był udany dzień dla Czarnka. Najpierw weto Dudy, a potem Nowacka prosto w oczy wygarnęła mu, że ma podać się do dymisji

„Lex Czarnek 2.0” zawetowane! „Odmawiam podpisania nowelizacji Prawa oświatowego. Nie udało się osiągnąć społecznego kompromisu w sprawie tych zmian. Nie potrzebujemy w Polsce dodatkowych napięć” – poinformował w czwartek prezydent Andrzej Duda. Na temat tej decyzji w Sejmie głos zabrała posłanka Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowacka. Wygarnęła ministrowi edukacji i nauki, Przemysławowi Czarnkowi kilka nieprzyjemnych słów.

„Dzisiaj dzięki dobrej decyzji Andrzeja Dudy bardzo dobry dzień dla polskiej edukacji. Fatalne przepisy dot. ograniczenia władzy rodziców zostały przez prezydenta zawetowane.[…] Korzystając z okazji panie ministrze Czarnek, najwyższy czas się podać do dymisji. Dwukrotnie już pana prezydent – nie nasz, zawetował pańskie złe i szkodliwe przepisy. Pan jest jak ten ruski nauczyciel syzyfowych prac, co szkodzi, szkodzi, a i tak nie wychodzi mu zabronienie rozwoju i edukacji. Panie ministrze, odrobina godności, proszę przestać szkodzić przestać polskiej szkole, proszę się nie popisywać chamstwem, to pan robi na co dzień, odrobina kultury” – grzmiała z Sejmowej mównicy.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/goniecpl, rmf24.pl
Foto: facebook.com/goniecpl screen