Trafił w sedno. Dawno nikt tak celnie nie podsumował rządu PiS! „Ledwo wiążący koniec z końcem emeryt z 14-stą emeryturą to rozumie”

„Gazeta Wyborcza” udostępniła wczoraj artykuł, w którym ujawniła, iż Janina Goss, wieloletnia koleżanka Jarosława Kaczyńskiego, została powołana w czerwcu 2022 roku na drugą kadencję w radzie nadzorczej PGE. Od 2016 r. zasiada ona również w radzie Banku Ochrony Środowiska. GW powołując się na słowa mecenasa Szymona Chmielewskiego, radcy prawnego z kancelarii „Dubois i wspólnicy”, informuje, iż może być to niezgodne z prawem. W dzienniku czytamy, że w 2019 roku zmieniło się prawo, które nie pozwala zasiadać w więcej niż jednej radzie nadzorczej spółki skarbu państwa. 

Tę sytuację oraz przyzwolenie Janinie Gross przez PiS na pełnienie kadencji w dwóch spółkach skarbowych państwa skrytykować postanowił na Facebook’u niezależny senator, Wadim Tyszkiewicz. Sądząc po ilości polubień oraz treści komentarzy internautów pod jego wpisem, można stwierdzić, że duża część Polaków podziela jego zdanie. „Janina Goss, pseudonim Tekla, lat 79, przyjaciółka prezesa, pożyczyła mu 200 tys. zł, od przejęcia władzy przez PiS zasiada w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa- Polska Grupa Energetyczna i Bank Ochrony Środowiska, ponoć nielegalnie, ale co tam.
Oj tam, Oj tam, do emerytury dorabia sobie starsza pani rocznie tylko ponad 220 tysięcy zł. Wiek emerytalny? 60 lat? Jaki wiek? 79!
Ale nie tylko ona. Szofer Janiny Gross, robiący jej też zakupy i towarzyszący jej na spacerach, dostał wysokie stanowiska w publicznym radiu i spółce skarbu państwa.
Ale nie tylko on. Kierowca prezesa zarobił setki tysięcy zł…
… no dobra, wystarczy
” – rozpoczął.

Ledwo wiążący koniec z końcem emeryt z 14-stą emeryturą to rozumie (na szczęście nie każdy) i jego miłość do PiS…
… cierpliwa jest, łaskawa jest, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.
Tak więc suweren będzie głosował na PiS.
A ktoś mi w poprzednim wpisie zazdrościł tego, że stać mnie na zabieg osoczem, a on musi czekać 2 lata w kolejce do lekarza.
Pani Tekla nie musi. I co? I nic. To wszystko wina Tuska
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: flickr/President Of Ukraine
Źródło: lodz.wyborcza.pl, Wadim Tyszkiewicz FP Życie i Polityka