Tusk nie wytrzymał po słowach Suskiego. Rozjechał go podczas konferencji!

1 czerwca po długich miesiącach konfliktu pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością oraz Unią Europejską, Komisja Europejska pozytywnie zaopiniowała polski Krajowy Plan Odbudowy. Z tego powodu w Polsce zjawiła się Ursula von der Leyen. Wzięła ona udział w konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem Andrzejem Dudą, gdzie poinformowała, że pieniądze nie zostaną jednak wypłacone, dopóki nie zostaną spełnione określone warunki. W czwartek Parlament Europejski przyjął jednak rezolucję, w której zwrócił się do Rady Unii Europejskiej o niezatwierdzanie polskiego KPO, gdyż rządzący nie spełnili wymagań dotyczących praworządności.

W piątek na antenie Radio Polska w roli gościa pojawił się polityk PiS, Marek Suski. Ten słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Nie inaczej było i tym razem. Reagując na rezolucję PE, porównał on działania Brukseli do działań… Stalina. „Ja nie muszę akceptować wszystkiego, co akceptuje rząd. To jest bezczelność. Swego czasu Stalin pisał nam konstytucję, teraz Bruksela próbuje nam pisać regulamin Sejmu, Senatu, Rady Ministrów. Zachowują się jak Stalin. Jesteśmy w Unii, ale wydaje mi się, że na niby, bo Unia nas nie traktuje poważnie. Próbują nam wejść na głowę” – powiedział.

Dziś odbyła się także konferencja prasowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska. Dotyczyła ona w dużej części KPO. Został on zapytany o opinię na temat wspomnianego porównania Suskiego. „Jeśli dzisiaj pan Suski, wczoraj pan Kaczyński, ale dzisiaj Pan Suski postawił kropkę nad i, mówiąc, że Bruksela jest gorsza od Stalina, że UE chce zlikwidować państwo polskie, no to są słowa równie durne, co niebezpieczne. PiS dużo zrobił, żeby umniejszyć pozycję Polski w świecie i w Europie. Później gigantyczny wysiłek polskich rodzin pomagających Ukraińcom tę opinię o Polsce bardzo poprawił.[…] A oni to znowu rujnują” – stanowczo stwierdził Tusk.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, youtube/Donald Tusk – kanał oficjalny
Źródło: natemat.pl, facebook.com/donaldtusk