Tusk w Inowrocławiu urządził sobie z Kaczyńskiego prawdziwą kpinę. „Zanim kupisz Żabkę, to najpierw zrób zakupy w Żabce”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński odwiedził Puławy w ramach przystanku na swojej trasie po polskich miastach i wsiach. Podczas spotkania z wyborcami dość niespodziewanie poruszył temat repolonizacji handlu. „Wiecie Państwo na pewno, co to jest Żabka? Sklepy Żabka być może też zostaną wykupione. Idziemy w tym kierunku” – wypalił. Jego słowa stały się obiektem drwin w niemal całym internecie. 

Na spotkaniu w Inowrocławiu do najnowszego pomysłu prezesa ugrupowania rządzącego odniósł się szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk. Nie miał on w swoim wystąpieniu dla niego litości. „Panie prezesie, drogi Jarosławie, ja mam taką propozycję – ja jestem do dyspozycji. Chodźmy do Żabki, pierw zrób chociaż raz zakupy w Żabce. Zanim kupisz Żabkę, kup coś w Żabce. Zobaczysz jak wygląda życie, zobaczysz jak ludzie kupują i odliczają każdy grosik, żeby starczyło i może przestaniesz wmawiać wszystkim w koło, że Polacy mają dziś za dużo pieniędzy” – powiedział były premier.

Czytaj dalej

Źródło: money.pl
Foto:  commons.wikimedia.org (Autor, EU2017EE Estonian Presidency, Adrian Grycuk)