TVP ma problem, ich czołowy program informacyjny stracił już ponad 500 tys. widzów. „Fakty” TVN zdominowały w marcu!

Jak co miesiąc główne stacje telewizyjne toczą walkę o uwagę widzów. Są to TVN, TVP oraz Polsat. Duża część Polaków czeka na podsumowania telewizji dotyczące wyników oglądalności głównych programów informacyjnych we wspomnianych stacjach. Portal „Wirtualnemedia.pl” publikuje takie statystyki co miesiąc. Wynika z nich, iż marzec został ponownie zdominowany przez TVN. Ponownie, gdyż jak poinformował Grzegorz Kajdanowicz w „Faktach” na początku marca, w lutym TVN także osiągnął największą oglądalność.

Największymi konkurentami są oczywiście TVN oraz Telewizja Polska, a tuż za nimi znajduje się Polsat. Jak wynika z danych przedstawionych przez „wirtualnemedia.pl”, główny program informacyjny TVN, „Fakty”, w marcu oglądało średnio 2,78 mln widzów, co daje im pierwsze miejsce na podium. Główny program informacyjny TVP, „Wiadomości” w marcu oglądało średnio natomiast 2,57 mln widzów, przez co znajduje się on na drugim miejscu. Trzecie należy, ku zaskoczeniu wielu, nie do „Wydarzeń” Polsatu, a „Teleexpresu” ze średnią widzów wynoszącą 2.16 mln. Nie jest to jednak powód do dumy dla telewizji publicznej, gdyż, jak donosi portal, „Teleexpress” zaliczył największy spadek widzów w ciągu ostatniego roku. Oglądalność programu spadła o 20,56 proc., czyli o 559 tys. widzów.

W lutym TVN również górowało nad Telewizją Polską. Poinformował o tym w faktach sam prowadzący. „Od dawna, pierwszy dzień każdego miesiąca to jest ten moment, kiedy możemy powiedzieć o wynikach bardzo dobrej oglądalności „Faktów” i TVN24. I podziękować państwu” – powiedział dziennikarz, po czym na ekranie pojawiła się grafika przedstawiająca poszczególne wyniki oglądalności głównych stacji telewizyjnych w naszym kraju, czyli TVN, TVP oraz Polsat. „W lutym średnio każdego dnia „Fakty” oglądało prawie 2 940 000 widzów. Byliśmy numerem 1. A jeśli chodzi o stacje informacyjne, to na 1-szym miejscu jest TVN24 z udziałem w rynku 4,84%. Liderem wśród portali stacji telewizyjnych jest tvn24.pl” – powiedział Grzegorz Kajdanowicz.

Czytaj dalej

Foto: TVN24/kadr, youtube/Powtórki TV
Źródło: Wirtualnemedia.pl, TVN24/Fakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *