Reakcja strażaków wprawiła proboszcza w osłupienie! Duchowny przeliczył się chcąc od nich pieniędzy za wartę przy Grobie Pańskim

Każdego roku, w okresie Świąt Wielkanocnych w wielu Kościołach obchodzona jest wieloletnia tradycja pełnienia warty przy Grobie Pańskim. Tak przez ponad 40 lat było m.in. w Czarnej Dąbrówce (woj. pomorskie), gdzie podobnie, jak w innych parafiach pełnili ją strażacy. Ta tradycja jednak się tam zmieni. Wszystko za sprawą absurdalnych żądań proboszcza tamtejszej parafii. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zareagowali na nie strażacy z OSP Czarna Dąbrówka.

Jak przekazali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, duchowny zażądał za pełnienie warty… pieniędzy. „W dniu dzisiejszym, Prezes naszej jednostki zadzwonił do księdza proboszcza w celu ustalenia udziału strażaków z Naszej jednostki w obchodach Świąt Wielkiej Nocy w roku bieżącym i w odpowiedzi został poinformowany, że ewentualny udział strażaków będzie uzależniony od wpłaty składek na kościół, które obowiązują w parafii” – czytamy na ich facebookowym profilu. Tym samym poinformowali oni, że rezygnują z wieloletniej tradycji. „Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Dąbrówce z żalem informuje, że w 2023 roku po ponad 40-letniej tradycji służby przy Grobie Pańskim w czasie świąt Wielkiej Nocy, strażacy nie będą pełnili warty przy grobie Pana Jezusa w kościele w Czarnej Dąbrówce” – przekazali. Cały wpis jednostki OSP możecie przeczytać poniżej.

Czytaj dalej

Źródło: Facebooku.com OSP Czarna Dąbrówka
Foto: Facebook.com OSP Czarna Dąbrówka, Flickr.com (zdjęcie ilustracyjne)