TVP przesadziła w swoim materiale? Popularny dziennikarz postawi telewizję przed sądem! „Po latach hejtu i szczuciu na mnie…”

Piotr Najsztub w październiku 2017 roku potrącił starszą kobietę na pasach. Nie odniosła ona poważnych obrażeń, lecz trafiła do szpitala. Dziennikarz prowadził wówczas samochód bez aktualnego badania technicznego. Co więcej, nie posiadał on także prawa jazdy, te zostało mu odebrane kilka lat wcześniej po tym, jak na jego koncie nagromadziła się zbyt duża ilość punktów karnych. Ostatecznie został on jednak uniewinniony decyzją sądu. W materiałach TVP wciąż spływa jednak krytyka na jego osobę. Dziennikarz ma dość.

Zbigniew Hołdys w ramach wsparcia udostępnił na swoim Twitterze zbiórkę Piotra Najsztuba, która utworzona została w celu zebrania środków na wytoczenie procesu przeciwko telewizji. „Idę do sądu z TVP Info i jej propagandystą Michałem Adamczykiem. Po latach hejtu i szczuciu na mnie 18 czerwca tego roku stacja, ustami Adamczyka kłamliwie oskarżyło mnie o zabicie człowieka na pasach. Nikogo nie zabiłem, poszkodowana odniosła lekkie obrażenia, a sądy prawomocnie mnie uniewinniły. W tym momencie życiowym nie stać mnie na wynajęcie kancelarii prawnej. I tu chcę zebrać potrzebne fundusze, szacuję je po rozmowie z kancelarią na 35 tys. w dwóch instancjach. Pomóż mi ukarać kłamców” – czytamy w opisie. Do jej końca zostało ponad 70 dni, a na ten moment uzbierano ponad 18 tys. zł z potrzebnych 35 000 zł.

Czytaj dalej

Foto: Wikimedia Commons (autor: Przykuta)
Źródło: natemat.pl, twitter.com/ZbigniewHoldys