TVP skompromitowała się na wizji, okrutnie ich wyśmiano! To nagranie szybko robi furorę w sieci

TVP Info oraz TVN24 to dwie najczęściej wybierane przez Polaków stacje telewizyjne. Nic więc dziwnego, że szalenie walczą oni o widzów. Telewizje wykorzystują każdą okazję, aby wbić sobie nawzajem szpile. Tak próbowali zrobić prowadzący programu „W kontrze”, wytykając TVN-owi wpadkę. Chodzi o tłumaczenie oraz pasek, jaki pokazał widzom TVN. Jak się okazuje, żadnej wpadki nie było, a dziennikarze telewizji publicznej się ośmieszyli. Odpowiedziała im wydawczyni TVN.

Prowadzący „W kontrze” zarzucili TVN-owi błędne tłumaczenie podczas transmisji, z czego zrobili sobie pośmiewisko. „Był tam taki moment, kiedy wszyscy podczas uroczystości wykrzyknęli „God save the king”, czego nie da się inaczej przetłumaczyć niż „Boże, chroń króla”. Ale jednak da się inaczej przetłumaczyć, bo napisano w naszej zaprzyjaźnionej konkurencyjnej stacji „Niech żyje król”. My chcemy pomóc, dlatego kolegom z TVN-u proponujemy, żeby sobie znaleźli w sieci coś, co kiedyś leciało w Telewizji Polskiej – naukę angielskiego.[…] Jest też druga opcja. W piątek była matura z angielskiego, to może mogą też nasi koledzy z TVN-u zatrudnić maturzystę, który dobrze będzie znał angielski” – kpił Michał Sobolewski. „Albo średnio nawet” – dodała Katarzyna Cieplewska.

Problem w tym, iż dziennikarze TVP powoływali się jedynie na zdjęcie paska, na którym napisano „Niech żyje król”. Do akcji wkroczyła wydawczyni TVN, Martyna Jaszczolt. Udostępniła ona fragment z emitowanego programu, gdzie ewidentnie słychać tłumaczy, którzy poprawnie przetłumaczyli dane zdanie. Pasek, z którego nabija się TVP, pojawił się dopiero 20 sekund później i nie miał być tłumaczeniem wykrzyczanych słów. „Państwu z @tvp_info dziękuję za propozycje pomocy, ale nie popełniliśmy błędu. Tłumaczy mamy w @tvn24, na szczęście, najlepszych na świecie (widać i słychać na pierwszym video). Jbc to służymy kursem weryfikowania informacji. Warto” – dodała do nagrania, które można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: TVP Info/screen
Źródło: twitter.com/MJaszczolt, teleshow.wp.pl