„Klawisz” powiedział o przyszłości oprawcy Kamilka w więzieniu. Złożył chłopcu obietnicę

W poniedziałek 8 maja media obiegła wstrząsająca wiadomość. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach zmarł 8-letni Kamil. Przypomnijmy, że chłopiec trafił tam 3 kwietnia, po tym, jak został skatowany przez ojczyma. „Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. Doprowadziła do niej poważna choroba oparzeniowa i ciężkie zakażenie całego organizmu, spowodowane rozległymi, długo nieleczonymi ranami oparzeniowymi. Kamilek przez cały czas pobytu w szpitalu był głęboko nieprzytomny. Nie miał świadomości, gdzie jest, ani co go spotkało. Nawet przez chwilę nie cierpiał” – poinformował szpital.

Tragedia ta mocno poruszyła znaczną część Polaków. Społeczeństwo chce jak największej możliwej kary dla oprawców. Głos na Facebook’u zabrał popularny „klawisz”. Znany bloger „Służba Więzienna Okiem Klawisza” opublikował krótki, lecz wymowny wpis na temat całej sytuacji. Zwrócił się do Kamilka i złożył mu obietnicę. „Chłopczyku… Nie usłyszysz tego ale wiedz, że przypilnujemy go by nikomu krzywdy już nie zrobił.. Śpij spokojnie. Rest in peace. ❤️” – napisał. Wpis ten zyskał ogromną aprobatę Polaków. Na ten moment ma już ponad 5 tysięcy pozytywnych reakcji oraz ponad 800 udostępnień.

Warto dodać, iż o sytuacji matki i ojczyma Kamilka w więzieniu wypowiedział się dla PAP także popularny kryminolog, Brunon Hołyst. Można śmiało powiedzieć, że ich pobyt w więzieniu będzie piekłem na ziemi. Stwierdził, że dzieciobójcy to jedna z tych grup, które są najniżej w hierarchii. „Będą bici, odizolowani od innych, pozbawieni praw, czeka ich psychiczna separacja, a nawet poniżenie w postaci wykorzystywania seksualnego” – mówi Hołyst. „Nie będą mogli uczestniczyć we wspólnym życiu więziennym, czeka ich samotność. Nigdy nie będą traktowani jako współwięźniowie” – dodał kryminolog.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Mill Ania, Facebook
Źródło: pap.pl, facebook.com/SluzbaWieziennaOkiemKlawisza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *