Wałęsa dostał pismo od Ziobry. Byłemu prezydentowi puściły nerwy, jego riposta to hit!

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro skorzystał z przysługującego mu prawa i złożył skargę nadzwyczajną na byłego prezydenta, Lecha Wałęsę. Ten poinformował o tym na swoim oficjalnym Facebooku, przekazując zarazem publiczną odpowiedź politykowi PiS. „Panie Ziobro odpowiadam Panu publicznie na Pańskie pismo skierowane do mnie. Informuje Pan mnie w tym piśmie, że zamierza Pan zmienić moje wygrane wyroki sądowe na moje przegrane” – pisze legenda „Solidarności” na początku. 

Jeśli można uznać to za groźby czy straszenie to odpowiadam Panu: chłoptasiu, nie ze mną te numery. W moim politycznym życiu próbowano podobnych metod wielokrotnie, ostatnio kiedy przetrzymywano mnie bezprawnie przez około dwa miesiące po wprowadzeniu stanu wojennego. Po około dwóch miesięcy makabrycznych, nieskutecznych prób złamania mnie wręczono mi dokumenty internowania i jednocześnie pierwsze próby podrobionych dokumentów o mojej rzekomej współpracy SB-ecy zawieźli i wręczyli internowanej P. Walentynowicz. Muszę przyznać że w stosunku do mnie osobiście nie używano tej argumentacji tylko dlatego, że te organy dobrze wiedziały – nigdy nie było mojej zgody na współpracę” – kontynuuje swój wpis Wałęsa.

Te metody ich gra i przekonywania były używane, kierowane tylko dla/do Was by siać zamęt i podważać moje sterowanie w kierunku wolności. W okresie tych dwóch miesięcy internowania odmówiłem jakichkolwiek rozmów z ludźmi z SB, milicji, a także z wicepremierem Rakowskim, zgłaszając by te informacje przekazywali wszystkim chętnym z dodaniem mojej prośby by ich zrzucano ze schodów, z tego co wiem było to przekazywane dosłownie. Już tylko z tego widać że komuna nie dała rady pokonać mnie wszelkimi metodami. A na koniec przypominam że ja, tylko ja ! nie pozwoliłem by Kiszczak został premierem wystawionym już przez Gen Jaruzelskiego. Na koniec informuję Pana, że i Pan mnie nie pokona choć metody ma Pan gorsze od Komuny. Aby było wszystko jasne P. Ziobro; moim zdaniem Pan niszczy Solidarność i jej zdobycze pod moim przewodnictwem. Pan niszczy dorobek Polskiej Wolności . Dlatego oświadczam Panu że nie będzie nigdy mojej zgody za żadną cenę !. Odmawiam więc stawiania się na każde wezwania Pana i podległych Panu służb w tych sprawach, przy siłowym doprowadzeniu nawet nie podam nazwiska czy daty urodzenia .
Dowody prawdziwości opisów przy zainteresowaniu do przesłania. L. Wałęsa
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Stasiowski, youtube/Prawo i Sprawiedliwość
Źródło: natemat.pl, facebook.com/lechwalesa