„WOŚP zbiera na aborcję i eutanazję”. Ludzie wyszli z mszy po skandalicznym kazaniu księdza!

Podczas niedzielnej mszy św. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich jeden z księży, a mianowicie ks. Piotr Maciejski użył słów, które nie spodobały się większości zebranych w Kościele ludzi. W bardzo kontrowersyjny sposób uderzył on w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uznał, że założyciel fundacji Jurek Owsiak zbiera pieniądze na… aborcję oraz eutanazję.

Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję” – powiedział o wolontariuszach WOŚP zbierających pieniądze niedaleko Kościoła. Po tak drastycznych słowach wiele osób zdecydowało się przerwać swój udział w nabożeństwu. „Sama od lat wspieram Orkiestrę, bo wiem ilu ludziom WOŚP już pomogła. Takie słowa ze strony księdza nigdy nie powinny paść” – stwierdziła jedna z parafianek. Zareagować postanowił dziennikarz portalu „nto.pl”, który spotkał się z ks. Maciejskim, by wypytać go o zaistniałą sytuację.

Duchowny nie okazał ani trochę skruchy. Zapytany został o to, czy uważa za stosowne wyrażanie się w taki sposób o jakiejkolwiek akcji, która ma na celu pomoc innym. „A czy uważa Pan za stosowne zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy później bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję?” – odpowiedział swoim pytaniem ksiądz. „Ale proszę księdza. Ludzie wychodzili z kościoła zbulwersowani…” – zapytał dziennikarz. „A ja byłem zbulwersowany przez pół mszy, patrząc jak pani odwrócona do mnie tyłkiem ściąga pieniążki od biednych ludzi, którzy idą na mszę świętą” – powiedział Maciejski.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Mocni w Duchu – Jezuici TV (Zdjęcie poglądowe)
Źródło: nto.pl