Wpis prof. Środy podbija sieć. Skontrowała słowa Kaczyńskiego, na Nowogrodzkiej zawrze! „Pora pomyśleć o reparacjach od PiSu za zniszczenie Polski”

1 września prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński podczas jednej ze swoich konferencji prasowych zaskoczył wszystkich i ogłosił, iż Polska domagać się będzie odszkodowania ze strony Niemiec za szkody poniesione podczas II wojny światowej. Kwotę reparacji wyceniono na 6 bln 200 mld zł. Decyzja ta wywołała lawinę komentarzy. Profesor Magdalena Środa nie ukrywa swojego braku sympatii do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Za pośrednictwem Facebook’a postanowiła zakpić z partii rządzącej i stwierdziła, iż opozycja musi zacząć myśleć o reparacjach od PiS dla Polski.

Jeśli już na agendę polityczną został wprowadzony temat reparacji od Niemiec to pora pomyśleć o reparacjach od PiSu za zniszczenie Polski (dotyczy to zniszczeń w prawie, w lasach, w przedsiębiorstwach, w międzyludzkiej komunikacji, w szkolnictwie, w zdrowiu kobiet, w energii, budżecie…). Po rządach PiS Polska będzie się podnosiła jak po wojnie, bo pisowskie „wstawanie z kolan” zepchnęło ją na dno. A więc – opozycjo – rzućcie hasło reparacji od PiS. Jakoś przecież musimy stanąć na nogi po tych kilku latach partyjnej okupacji” – napisała na Facebook’u Na ten moment jej wpis zebrał już ponad 2 tysiące pozytywnych reakcji!

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet Rano, youtube/gazeta.pl
Źródło: facebook.com/Magdalena.Sroda, businessinsider.com.pl