Absurdalne słowa Kaczyńskiego w Mielcu! „Musi być natychmiast przesłuchany przez prokuratora!”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński po przerwie kontynuuje trasę po Polsce. W Niedzielę odwiedził Mielec w województwie podkarpackim. Jego spotkanie nie obeszło się bez kontrowersji. Kaczyński mówił o tym, jak karani są politycy partii rządzącej. „My karzemy naszych ludzi. Karzemy tak ostro, że nawet w jednym wypadku to kosztowało tego człowieka życie” – powiedział kontrowersyjnie. Nie dziwi więc fakt, iż jego wypowiedź w błyskawiczny sposób obiegła sieć. Głos zabrał poseł Michał Szczerba, który domaga się, aby prezesa PiS przesłuchała prokuratura.

Ja tu wchodząc słyszałem: „złodzieje, złodzieje”. Proszę Państwa, kto pozwolił na okradanie Polski na dziesiątki, setki miliardów złotych, kto? Tamci. Kto dokonywał też różnego rodzaju mniejszych afer, bo ta VAT-owska była największa i paliwowa druga, ale też takie jak Amber Gold i tak dalej, bo tego było naprawdę mnóstwo. Kto to zrobił – my czy oni? Czy my przyjmujemy zasadę pana Neumanna, że sądy są nasze i póki jesteś w Platformie Obywatelskiej, to ci nic nie zrobią? Nie. My karzemy naszych ludzi. My karzemy tak ostro, że nawet w jednym wypadku to kosztowało tego człowieka życie. Nie będę tutaj wymieniał nazwisk, ale tak było” – powiedział Kaczyński. To ostatnia część tej wypowiedzi wywołała największe kontrowersje w sieci.

Głos zabrał m.in. poseł Michał Szczerba, który nawołuje, aby prezes PiS został przesłuchany przez prokuraturę. „„Karzemy tak ostro, że nawet w jednym wypadku to kosztowało tego człowieka życie”. Te słowa wymagają wyjaśnienia. Samosąd? Mafijne partyjno-biznesowe porachunki? Doprowadzenie kogoś do samobójstwa? Pozbawianie życia? Kaczyński musi być natychmiast przesłuchany przez prokuratora!” – napisał na Twitterze. Słowa Kaczyńskiego skomentowała również ekonomistka Alicja Defratyka, która zgodnie ze znaczną częścią internautów nie dowierza zagadkowej wypowiedzi Kaczyńskiego. „„Kosztowało życie” – czy Jarosław Kaczyński właśnie przyznał, że oni w PiS kogoś zabili?” – zapytała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: youtube/Janusz Jaskółka, twitter.com/MichalSzczerba, twitter.com/AlicjaDef