Burmistrz odpowiada Czarnkowi! „Szanowny panie ministrze, zamiast insynuować, że jestem idiotą zachęcam do odwiedzenia szkoły w Hoszowie”

Kontrowersje od kilku dni wzbudza treść podręcznika do nowego przedmiotu w szkołach ponadpodstawowych – Historia i Teraźniejszość. Jego autor, prof. Wojciech Roszkowski stwierdził, iż dzieci poczęte metodą in vitro to hodowla. W podręczniku padło także skandaliczne pytanie „kto będzie je kochał?”. Wczoraj pisaliśmy, że burmistrz Ustrzyk Dolnych, Bartosz Romowicz postanowił podjąć decyzję, która pójdzie w pięty zarówno Roszkowskiemu, jak i ministrowi edukacji i nauki, Przemysławowi Czarnkowi.

W zarządzanym przez niego Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego wprowadził zakaz korzystania z podręcznika do HiT, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Stop nieprawdziwej retoryce PiSu. W zarządzanym przeze mnie LO MS w Ustrzykach Dolnych wprowadzam zakaz korzystania z podręcznika Historia i teraźniejszość. Nauczyciel prowadzący przedmiot będzie realizował podstawę programową z przygotowanych przez siebie indywidualnych materiałów, które szkoła będzie bezpłatnie przekazywała uczniom. Decyzję tą podjąłem w pełni świadomie, biorąc jej wszystkie konsekwencje na siebie” – poinformował. Obojętnie obok jego deklaracji nie mógł przejść Przemysław Czarnek. „Co do pana burmistrza Ustrzyk Dolnych, jest taki cytat w „CK Dezerterzy” jak gefrajter Kania mówi do von Nogay’a, że tak to już w życiu jest, że idiota daje znać o sobie pierwszy” – zareagował. Romowicz nie pozostał mu dłużny.

Czytaj dalej

Źródło: polsatnews.pl, twitter.com/romowiczbartosz, wiadomosci.gazeta.pl
Foto: YouTube.com Telewizja Obiektyw, Radio Opole screen