Jakimowicz się doigrał! Gwiazdorem TVP zajmie się sąd, odpowie za swoje słowa

Gwiazdor Telewizji Polskiej, Jarosław Jakimowicz znany jest z dzielenia się z widzami zarówno na wizji TVP, jak i swoich mediach społecznościowych wypowiedziami, które wzbudzają kontrowersje. Niejednokrotnie dopuszczał się m.in szczucia na osoby ze społeczności LGBT. Teraz mogą go za to spotkać konsekwencje. Popularny Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował wpis, w którym informuje o pozwaniu zarówno Jakimowicza, jak i innych członków prawicy, którzy – jak informuje OMZRiK – zniesławili ośrodek. Są to między innymi Robert Bąkiewicz, Marcin Rola, Wojciech Olszański czy też Rafał Ziemkiewicz.

DOŚĆ SZKALOWANIA! MATECKI, ORDO IURIS, BĄKIEWICZ, JAKIMOWICZ I INNI OTRZYMALI OD NAS POZWY
Skrajna prawica nienawidzi nas. Wiedzą, że jesteśmy skuteczni. Przekonało się o tym na własnej skórze wielu rasistów, homofobów i faszystów w całej Polsce.
Dlatego wiele osób i organizacji, którym nie jest na rękę skuteczność Ośrodka, regularnie zniesławiają nas publicznie. Mówimy: dość! Występujemy na drogę prawną przeciwko nim
” – informuje ośrodek. „Złożyliśmy pozew przeciwko Ordo Iuris. Fundamentalistyczna organizacja uruchomiła publiczną zbiórkę pieniędzy na działania przeciwko nam wykorzystując nieprawdziwe informacje.[…] Marcin Rola przegrał z nami proces. Sąd Apelacyjny w Warszawie w sprawie I ACa 1050/21 uznał, że mieliśmy prawo nazwać Marcina Rolę „patostreamerem”.
Sędzia Marzena Konsek – Bitkowska wyjaśniła, że mieliśmy podstawy, by sposób jego prezentowania poglądów „ocenić jako patologiczny – w znaczeniu szkodliwy dla odbiorców”
Marcin Rola już wcześniej przegrał proces z fundatorem Ośrodka Rafałem Gawłem. Zgodnie z wyrokiem ma przeprosić go publicznie na swoim Twitterze. Do dzisiaj uchyla się od wykonania prawomocnego wyroku.[…] Jarosław Jakimowicz opowiadał kłamstwa i zniesławiał nas publicznie. Pozywamy go za to. Ponadto złożyliśmy prywatny akt oskarżenia w imieniu osób, które znieważał w internecie.[…] Złożyliśmy dwa pozwy przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi
” – czytamy w dalszej jego części. Cały wpis, w którym OMZRiK informuje o pozwanych osobach lub też fundacjach można przeczytać poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Kryminalna Polska
Źródło: facebook.com/osrodek.monitorowania