Prezesowi PiS prawie opadła szczęka po pytaniu, jakie zadała mu kobieta. „Skoro tak jest dobrze, to dlaczego w sondażach PO was wyprzedza?”

Objazd prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego po Polsce trwa w najlepsze. Niemal za każdym razem towarzyszą temu kontrowersyjne sytuacje. Podobna sytuacja miała w Radomiu (woj. mazowieckie). Podczas rozmowy z wyborcami na sali zrobiła się niemała awantura. Nagle jedna z kobiet rzuciła w stronę prezesa niewygodne pytanie. „To skoro tak jest dobrze, to dlaczego w sondażach PO was wyprzedza” – mógł usłyszeć. 

„To ja pani powiem tak. Gdyby w Polsce była równowaga w mediach, to nawet w obecnej bardzo trudnej sytuacji, nie z naszej winy, myśmy wojny nie zaczynali, kryzysu nie wywoływali, pewnie byśmy bardzo wyraźnie prowadzili […]. Tam jest jedno wielkie nieszczęście, władza jest oszalałą szajką, która rabuje kraj. Wielu ludzi nie jest w stanie tego zweryfikować z tym, co jest w rzeczywistości. Nie mają takiej tendencji albo brak im odpowiednich kwalifikacji umysłowych. To jest powód tej sytuacji” – odpowiedział prezes partii rządzącej. Kobieta nie zamierzała odpuszczać i zapytała „czy ma prawo myśleć inaczej”. ” No ma pani prawo. Jeżeli ktoś myśli inaczej, to może ma zupełnie inną ideologię, taką na przykład, że nie powinno być narodów. Wolno mu, ale ja tej ideologii całkowicie nie podzielam. Taki człowiek bardzo głęboko się myli i działa na niekorzyść swoją i swoich dzieci” – dodał Kaczyński.

Czytaj dalej

Źródło: goniec.pl
Foto: YouTube.com Janusz Jaskółka