„Fakty” TVN zmiażdżyły „Wiadomości” TVP w 2022 roku. Te liczby oglądalności robią wrażenie!

Jak co roku główne stacje telewizyjne toczą walkę o uwagę widzów. Są to TVN, TVP oraz Polsat. Duża część Polaków czeka na podsumowania telewizji dotyczące wyników oglądalności głównych programów informacyjnych we wspomnianych stacjach. Materiał taki pojawił się na antenie TVN24. Nie da się ukryć, iż to właśnie ta telewizja jest największą konkurencją telewizji publicznej. Jest to otwarta rywalizacja, iż zarówno TVN, jak i TVP niejednokrotnie wbijały sobie nawzajem szpile w programach. Jak się dowiedzieliśmy, TVN w 2022 roku zostawił konkurencję daleko w tyle.

Stałym ostatnio trendem, co nas niezmiernie cieszy, jest moda na TVN24. W minionym roku to właśnie magazyny naszej stacji i „Fakty” TVN wybierali państwo najczęściej jako źródło swoich informacji. Za tę uwagę i zaufanie bardzo dziękujemy. TVN24 zgromadziła widownię odpowiednio 5.63% wśród ogółu widzów i 3.53% wśród widzów w wieku między 16, a 49 rokiem życia. Drugie miejsce zajęła TVP Info z wynikami odpowiednio 5.14% w grupie ogólnej i 2.35% w grupie komercyjnej. Trzecim wyborem był Polsat News, który oglądało 1.97% widzów w grupie ogólnej i 1.61% w grupie komercyjnej” – przekazała prowadząca Anita Werner w jednym z ostatnich wydań „Faktów”. To jednak nie wszystkie dane przedstawione w programie.

Spośród głównych serwisów informacyjnych widzowie przez cały rok najchętniej wybierali „Fakty” emitowane na antenach TVN i TVN24 BIS. Informacje z „Faktów” czerpało 22% w grupie komercyjnej i 22.6% w grupie ogólnej” – dodała dziennikarka. Na grafice przedstawionej w trakcie programu możemy przeczytać dodatkowo, iż „Wiadomości” na antenie TVP1 oraz TVP Info oglądało 12,4% widzów w grupie komercyjnej oraz 20,6% w grupie ogólnej, natomiast „Wydarzenia” nadawane na stacjach Polsat, Polsat News oraz Wydarzenia24 oglądało kolejno 17% w grupie komercyjnej oraz 15,6% w grupie ogólnej. Z danych Gemius PBI/Mediapanel za grudzień 2022 roku wynika także, iż strona internetowa tvn24.pl była najczęściej odwiedzaną wśród internautów w grudniu. Odwiedziło ją 10 009 008 użytkowników. Na drugim miejscu w tej kategorii znajduje się polsatnews.pl, który odwiedziło 5 503 464 Polaków, a trzecie miejsce należy do tvp.info, które odwiedziło 2 982 744 użytkowników.

Czytaj dalej

Foto: youtube/skizo
Źródło: tvn24.pl