Kaczyński „niedomaga”? Niepokojący stan zdrowia może nie pozwolić mu na dalszą trasę po Polsce

W zeszłym roku Jarosław Kaczyński rozpoczął swój objazd po polskich wsiach i miastach, gdzie spotykał się z wyborcami. Wydarzenia te często poruszały media w całej Polsce przez wzbudzające spore kontrowersje wypowiedzi prezesa partii rządzącej. Objazd został jednak przerwany w grudniu zeszłego roku po tym, gdy Kaczyński trafił do szpitala, a wizyta ta podyktowana była chorobą jego kolana.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości od lat zmaga się z tym problemem. Przypomnijmy, już w 2019 pojawiały się doniesienia, jakoby miał on przejść operację wszczepiania endoprotezy stawu kolanowego. 21 grudnia 2022 roku trafił on do szpitala, co potwierdził rzecznik partii, Rafał Bochenek. „Pan prezes Jarosław Kaczyński tak, rzeczywiście przebywa w szpitalu, ale to jest dużo wcześniej zaplanowana wizyta. Wszystko przebiega zgodnie z planem, także proszę się nie martwić. Naprawdę wszystko jest w porządku” – powiedział wówczas podczas jednej z konferencji. Jeden z polityków PiS przekazał wtedy „Super Expressowi”, iż przechodzi on ten zabieg ciężej, niż ten w 2019 roku. Mówiło się, iż Kaczyński wróci do objazdu po Polsce na przełomie stycznia/lutego. Pojawiły się jednak nowe informacje.

Jak informuje Onet, Prawo i Sprawiedliwość ma odczuwać spotkania Donalda Tuska z wyborcami. Te mają pomagać Platformie, podczas gdy spotkania Kaczyńskiego wciąż nie zostały kontynuowane, na czym traci PiS. „Jest obolały i osłabiony, nie jest w stanie uczestniczyć w pełni w pracach sztabu wyborczego PiS, nie wspominając o wysiłku kampanijnym w terenie. Nie ma szans, by ruszył w Polskę przed początkiem kwietnia, choć bardziej realny jest termin poświąteczny” – informuje portal. Sytuację tą partia rządząca próbuje ratować awaryjnym wyjazdem w trasę polityków do niej należących, a także premiera Mateusza Morawieckiego. Te nie przynoszą jednak takiego samego skutku, jak wydarzenia, w których udział bierze Jarosław Kaczyński.

Czytaj dalej

Foto: youtube/fakt24.pl
Źródło: wiadomosci.onet.pl, polityka.se.pl, rmf24.pl