Poseł PiS próbował uderzyć w Tuska. Został rozłożony na łopatki rozbrajającą ripostą!

Od wczoraj przez sieć przewija się nagranie z zatrzymania posła Koalicji Obywatelskiej, Franciszka Sterczewskiego. Policja interweniowała w Poznaniu po tym, jak polityk jechał w nocy bez zapalonych świateł na rowerze. Zapytany, dlaczego jeździ w taki sposób, stwierdził, że „wyczerpała mu się bateryjka”. Niedługo potem okazało się, że Sterczewski był pod wpływem alkoholu. Donald Tusk skomentował zatrzymanie polityka na Twitterze. Sposób, w jaki to zrobił, nie spodobał się jednak Mariuszowi Kałużnemu z PiS.

Sterczewski poinformował, iż wysłał zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności, a dodatkowo zobligował się do zapłaty 5000 złotych na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber. Z tego też powodu KO nie wyciągało wobec niego poważniejszych konsekwencji, a wymownie do tej sytuacji odniósł się Donald Tusk. „Tramwaj, pociąg, autobus. Komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość! I tego się, Franek, trzymamy” – napisał na Twitterze. Wpis lidera PO skomentował poseł PiS, Mariusz Kałużny. „Żenada. Dla Donalda Tuska są równi i równiejsi. To przedsmak tego jak będzie gdy będą rządzili. Bezkarność dla wszystkich członków PO!
Program: #BezkarnoscTusk
” – stwierdził. Jego słowa szybko odbiły mu się czkawką. Internauta odpowiedział mu nagraniem z 2007 roku, na którym prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński z podobnej sytuacji wybronił swojego wojewodę, Wojciecha Dąbrowskiego.

Jeżeli ktoś by jeździł pod wpływem alkoholu samochodem, to by stracił stanowisko, ale ponieważ on jechał, wypiwszy jedno piwo, rowerem, to wobec tego sprawa była tak drobna, że sąd ją umorzył. I w związku z tym nie widzę powodu, żeby kogoś pozbawiać praw obywatelskich, a to jest bardzo poważna kara, z powodu, no jednak, bardzo drobnego incydentu” – mówi prezes PiS na nagraniu, które można obejrzeć poniżej. Internauci w sarkastyczny sposób reagują na wspomniane wideo. „Sterczewski powinien przejść do pisu wtedy dopiero by był bezkarny. Nawet sam Naczelnik jakby bylo trzeba potwierdziłby jego niewinność” – napisał jeden z nich.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka, youtube/TVN24/screen
Źródło: twitter.com/donaldtusk, twitter.com/f_sterczewski, twitter.com/m_kaluzny, twitter.com/hawkmoon1978