Michał Szpak podbił serca Polaków. Ostrą ripostą wbił Rydzyka w ziemię!

Kilka dni temu w Toruniu odbyła się uroczystość w związku z 29. urodzinami Radia Maryja. Przemówił między innymi jego założyciel, Tadeusz Rydzyk. Podczas swojego monologu odniósł się do dokumentu braci Sekielskich, pod tytułem “Tylko nie mów nikomu”, traktującym o księżach pedofilach. Rydzyk nazwał to “filmadłem” i w skandalicznych słowach stanął w obronie oskarżonego o pedofilię biskupa Edwarda Janiaka. Na słowa duchownego zareagował ostro popularny piosenkarz, Michał Szpak.

A teraz zwłaszcza te filmy, te filmadła. Jeszcze nazywają to niektórzy “dokument”. To jest Manipulacja, bo to nie jest żaden dokument. To jest oszczerstwo, dopóki mi nie udowodnią. Zobaczcie, ile na mnie mówią i piszą. Panie ministrze sprawiedliwości, gdybym był winny, powinniście mnie zamknąć. Bym już siedział. Według tego, co mówią. Zwróćmy uwagę na to, co mówią i nie dajmy się. Nie dajmy się i w Kościele się nie dajmy. To, że ksiądz zgrzeszył… No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. No i Pan Jezus przyszedł podnosić nas wszystkich” – mówił Tadeusz Rydzyk.

Jeden z jurorów „The Voice of Poland”, Michał Szpak pomimo nadawania wspomnianego programu na antenie TVP, ochoczo udziela się w sieci, jawnie przeciwstawiając się polityce Prawa i Sprawiedliwości. Nie inaczej było i tym razem. Na swojej instagramowej relacji ostro wypowiedział się o przytoczonych wcześniej słowach redemptorysty z Torunia. „Sługa, który aspiracje miał na anioła, stał się upadłym, tuszowanie pedofilii to nie kradzież batonika z osiedlowego sklepu. Jak to się nazywa?! Hipokryzja!!! A kysz!” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Roman Janikowski, youtube/JastrzabPost
Źródło: pikio.pl, twitter.com/PiotrZytnicki