Ogórek się doigrała! Sąd wydał wyrok, czarne chmury nad dziennikarką TVP

Magdalena Ogórek to jedna z najbardziej kontrowersyjnych dziennikarek w naszym kraju. Jej wypowiedzi na antenie Telewizji Polskiej niejednokrotnie były obiektem krytyki w sieci, gdyż wzbudzały tak wielkie poruszenie wśród społeczeństwa. Jednej z takich wypowiedzi Ogórek musiała mocno pożałować. Zarówno ona, jak i Rafał Ziemkiewicz w jednym z odcinków „W tyle wizji” na antenie TVP mocno wypowiedzieli się o psychoterapeutce Elżbiecie Podleśnej.

W 2019 roku podważyli oni jej kompetencje na antenie telewizji publicznej. „Elżbieta Podleśna jest psychologiem, psychoterapeutą, ma pacjentów, przyjmuje i prowadzi regularną praktykę”, „Mam wrażenie, iż ich przyprowadza na rozmaite eventy.[…] Zachowują się, jakby mieli pranie mózgu fachowo zrobione”, „Wrażenie takie możemy odnosić i jeżeli jest to wykorzystywanie własnych umiejętności, tutaj de facto quasi-lekarskich, do manipulowania ludzką psychiką, to ja myślę, że (…] czekam cały czas na reakcję Towarzystwa Psychologicznego w takiej sprawie” – cytuje dziennikarzy OKO.press.

Podleśna nie puściła tych słów płazem i wytoczyła im proces o zniesławienie. 6 grudnia 2022 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał ich za winnych, gdyż mieli przekroczyć granice krytyki. Oboje zostali skazani na zapłacenie grzywny w wysokości 10 tys. złotych. Zarówno Ogórek, jak i Ziemkiewicz, postanowili odwołać się od wyroku. Wczoraj, tj. 24 maja 2023 roku sąd II instancji odrzucił apelacje dziennikarzy, utrzymując tym samym pierwotny wyrok. „Czuję się uspokojona tym wyrokiem.[…] Nie mogą bezkarnie obrażać ludzi i insynuować” – powiedziała dla OKO.press Elżbieta Podleśna.

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/OgladamW
Źródło: oko.press, wiadomosci.onet.pl