Owsiak nie wytrzymał po słowach Kaczyńskiego, brutalnie mu odpowiedział! „Wyrażam swój ogromny sprzeciw wobec tego, co Pan publicznie powiedział”

Trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami, czy tym podobnymi rzeczami, bo takie rzeczy się niestety u nas też zdarzają. Nie jakimiś rzeczami szkodliwymi. Po prostu Polska musi być ogrzana. Tu jest pewna tradycja palenia drewnem, zresztą w wielu miejscach też. Poza ludźmi chorymi na pewne choroby płuc, bo to rzeczywiście szkodzi, to można spokojnie palić” – powiedział kilka dni temu prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Jego słowa wywołały sporo kontrowersji. Głos zabrał prezes WOŚP Jurek Owsiak, który stanowczo go potępił.

Do prezesa PiS
10 razy sprawdziłem zanim zapytałem. Teraz to robię. Jako Ambasador Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ wyrażam swój ogromny sprzeciw wobec tego, co Pan publicznie powiedział: aby palić byle czym, tylko nie oponami. Publicznie namawia Pan do odrzucenia wszelkich standardów ekologii i zdrowego rozsądku, do łamania prawa, dokonywania przestępstw, które mogą zagrażać naszemu, Polaków, zdrowiu i życiu. To karygodne i w tej sprawie napiszę list do Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dla mnie jest to działalność mega nieodpowiedzialna. Jestem wstrząśnięty i chciałbym, jeśli tylko można, zdrowo żyć w zdrowym świecie
” – napisał Owsiak.

Czytaj dalej

Foto: youtube/OKO.press, youtube/Onet Rano
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak, biznes.wprost.pl