Pochanke w głośnym wywiadzie nie omieszkała również zaatakować Czarnka! „Gdy patrzę na ministra, to jeży mi się włos na głowie”

Od kilku dniu niemal cały kraj mówi o wywiadzie, którego Justyna Pochanke udzieliła Newsweekowi. Wieloletnia prowadząca „Fakty” TVN  w ostry sposób skrytykowała w nim kościół. „O Kościele mogę powiedzieć krótko: niech trzyma się z daleka od państwa, od prawa i od Polek” – mówiła. W trakcie rozmowy poruszyła także temat ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka. Politykowi oberwało się jak nigdy wcześniej. 

„Banda starych dziadów, małych ajatollahów zgotowała kobietom piekło. Trzyma rękę na kobiecym gardle i brzuchu” – to te słowa Justyny Pochanke powędrowały na najnowszą okładkę Newsweeka. Nawiązują one m.in. do niedawnej wypowiedzi Kaczyńskiego nt. kobiet. W wywiadzie oberwało się również szefowi MEiN. „Gdy patrzę na ministra Czarnka, to jeży mi się włos na głowie, ale od razu przypominam sobie minister Zalewską. Czy była lepsza? On pcha Polskę w stronę ciemności z prędkością światła.[…] Polska w przeciwieństwie do świata, znacznej jego części, bo nie mówię o Iranie, strasznie cofnęła się w ostatnich latach, jeśli chodzi o prawa kobiet” – ostro podsumowała Czarnka.

Czytaj dalej

Źródło: wpolityce.pl
Foto: YouTube.com polsatnews.pl Kadr z TVN24 (Zdjęcie ilustracyjne)