Podszedł do mównicy Sejmowej i w minutę rozniósł PiS! To nagranie robi furorę w sieci. „Panie Premierze, gdzie są te pieniądze?!”

W czwartek odbyły się kolejne burzliwe obrady w Sejmie. Dotyczyć miały one rządowych projektów ustawy o dystrybucji węgla przez samorządy oraz maksymalnych cen energii dla małych i średnich firm, samorządów i podmiotów wrażliwych. W pewnym momencie do mównicy podszedł poseł Lewicy, Krzysztof Gawkowski. Jego wystąpienie podbija internet i zostanie zapamiętane na długo. Wygarnął Prawu i Sprawiedliwości, iż zamiast dojść do porozumienia z Unią Europejską w sprawie otrzymania pieniędzy, dążą oni do wyprowadzenia Polski z UE. Zwrócił się również wprost do premier naszego kraju, Mateusza Morawieckiego.

Panie premierze, Pani marszałek, Wysoka Izbo. Półtora roku temu na tej mównicy Pan premier Morawiecki powiedział: „przywożę wielką kasę, przywożę pieniądze z Unii Europejskiej”. Panie premierze, gdzie są te pieniądze? Półtora roku czekamy. Cztery razy przez te półtora roku podawał Pan terminy. Pieniędzy z Unii Europejskiej jak nie było, tak nie ma. Prawo i Sprawiedliwość okrada Polaków z pieniędzy, które powinniśmy już dostać. To są nasze pieniądze. Na drogi, na bezpieczeństwo, na politykę społeczną, cyfryzację. To jest możliwość szybszego rozwoju. To walka z inflacją. A co wy zrobiliście przez ostatni czas? Kłócicie się z Brukselą, tam szukacie wroga. Wywołujecie wojnę, która z Unią Europejską ma nas skłócić. Dość tego! Prawo i Sprawiedliwość do partia, która chce nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. Nie ma na to zgody. Pieniądze z Unii natychmiast!” – zakończył. Całe wystąpienie posła można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: youtube/Janusz Jaskółka