To poszło w TVP! Więckiewicz tą przemową rozpalił widownię: „Mam takie marzenie, żeby za parę tygodni było inaczej. Żebyśmy wygrali”

W dniach 18-23 września 2023 roku odbyła się 48. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Zwieńczeniem sześciu dni tego wielkiego wydarzenia było wręczenie Złotych Lwów. Trafiły one do rąk Pawła Maślony, reżysera „Kos”, filmu o Tadeuszu Kościuszce. „Robienie filmów to jest walka i trzeba mieć naprawdę za****tą ekipę, żeby tę walkę wygrać. Ja miałem taką ekipę, wspaniałych artystów” – powiedział Maślona po odebraniu nagrody. 

Na gali, która była transmitowana w TVP Kultura, nie zabrakło nawiązań do zbliżających się wyborów, które odbędą się już 15 października. Pierwsza na taki ruch zdecydowała się Kinga Preis, która odebrała nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę w filmie „Święto ognia”. „Zamilkłam na chwilę, bo wydawało mi się, że usłyszałam na sali chrumkanie. A to oddech wolności!” – usłyszała licznie zgromadzona widownia. Sporo mówi się także o słowach Roberta Więckiewicza, który podobnie Preis odebrał nagrodę za drugoplanową rolę, tyle że we wcześniej wspomnianym filmie „Kos”. Urywek jego przemowy możecie obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Źródło: plejada.pl
Foto: Twitter.com/TVP Kultura