Aktor grający proboszcza w „Plebanii” okrutnie potraktował PiS! „Załoga kierująca państwem kompletnie nie przygotowana do dramatu, który nas czeka”

Nie da się ukryć, iż Prawo i Sprawiedliwość ma wielu wrogów nie tylko wśród zwykłych Polaków, lecz także celebrytów, którzy nie boją się publicznie krytykować podejmowanych przez nich decyzji. Jedną z takich osób jest znany z roli proboszcza w „Plebanii”, Włodzimierz Matuszak. Aktor porównał Polskę pod rządami PiS do tonącego Titanica. „Polska we wrześniu 2022 roku przypomina tonącego Titanica. W tamtym czasie panowało przekonanie, że ten wspaniały obiekt jest niezatapialny. Po zderzeniu z górą lodową daleko było jeszcze do wybuchu paniki” – rozpoczął.

Polska za chwilę dozna potężnego uderzenia a załoga kierująca 38 milionowym państwem kompletnie nie przygotowana do dramatu, który nas czeka. Ale tutaj również jak na Titanicu brak paniki. Chyba, że to ciche przygotowanie do ewakuacji. Jeszcze jest czas aby coś wyrwać dla siebie, rodziny, pociotków czy znajomków. A kiedy to wszystko runie, załoga będzie ustawiona na długie lata. Kiedy jednak sytuacja wymknie się spod kontroli zawsze można wysłać sygnał SOS. Kapitan Titanica tak właśnie postąpił. Tylko jedna przepływająca w pobliżu jednostka potraktowała poważnie wołanie o pomoc. Oficerowie Titanica strzelali białymi, zamiast czerwonymi rakietami. Ci, którzy mogli pomóc uznali, że na Titanicu świetnie się bawią. Można odnieść wrażenie, że polska załoga również świetnie się bawi” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: flickr/President Of Ukraine
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100000797823905