Dziennikarka TVN zrobiła show w trakcie konferencji. To krótkie nagranie robi furorę w całej Polsce, starła się z rzecznikiem!

Konkretyzując temat biletów, chciałabym przytoczyć wczorajszą wypowiedź Pana ministra Adamczyka, który mówi, że ceny na kolei i tak nie są takie wysokie, jakie mogłyby być, bo wzrosły o 12%, a mogły o 53%. Czy nie ma jakiegoś dwugłosu pomiędzy premierem a ministrem, skoro premier mówi, że będziecie robić wszystko, żeby te ceny spadły, no a minister, tak naprawdę, namawia do tego, żeby widzieć szklankę do połowy pełną w związku z tymi podwyżkami. I dlaczego nie decydujecie się na obniżkę VAT-u do zera” – zapytała rzecznika rządu Piotra Müllera dziennikarka TVN, Agata Adamek. To pytanie spowodowało, iż postanowił on uderzyć w rzetelność TVN.

To prawda, gdyby nie pomoc rządu związana z wielomilionowym wsparciem, o którym mówiłem, a które zostało przygotowane w zeszłym roku, to faktycznie ceny biletów poszybowałyby jeszcze więcej, niestety” – odpowiedział. Dodał także, iż podejmowane są działania, aby ceny zbuforować. Dziennikarka dopytała krótko: „Jakie?„. „No tak jak Pani powiedziałem. Kilkaset milionów, chyba 500 milionów złotych, które zostało skierowane do PKP w zakresie buforowania cen energii elektrycznej. Zachęcam do zajrzenia do rozstrzygnięć rządowych w tym zakresie. Gdyby państwa redakcja chciała rzetelnie to sprawdzić, to Pani zapewne by szybko to znalazła, ale jak widzę, nie chce” – odpowiedział, wbijając szpilę w TVN24. Chwilę później wytłumaczył, że rząd skierował dodatkowe środki finansowe pod koniec ubiegłego roku i raz jeszcze podważył rzetelność dziennikarki. „Panie ministrze nie rozmawiajmy o mojej rzetelności tutaj, bo to nie jest najważniejszy temat teraz. Ja pytam, kiedy będą niższe ceny i czemu VAT jest na poziomie 8%, a nie 0%. Szkoda czasu na takie wycieczki, naprawdę” – zareagowała Adamek.

Pani redaktor nie stresuje się. Nie szkoda czasu, tylko jeżeli Pani redaktor chce przygotować rzetelny materiał, jeszcze raz powtórzę, to Pani by zauważyła, że kilkaset milionów złotych zostało skierowane właśnie na tę pomoc i nie zadawałaby Pani pytania, dlaczego minister Adamczyk twierdzi to, co twierdzi, ponieważ doszłaby Pani do wniosku, że ceny biletów byłyby wyższe” – odparł. Redaktorka TVN24 dopytała następnie o kwestię VAT. „Pani redaktor, gdyby Pani również zweryfikowała…” – zaczął mówić Müller, lecz wtedy wtrąciła się dziennikarka i stanowczo stwierdziła, że rozmowa nie jest o niej, gdyż nie jest bohaterką tej konferencji. Ten postanowił wyjaśnić jednak, iż wprowadzenie zerowego VAT-u ma związek z limitem zerowych stawek VAT dla każdego kraju w Unii Europejskiej, co oznacza, iż rząd musi wybierać, w jakim obszarze zerowe stawki wprowadzić. Całe zajście obejrzeć można poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka, twitter.com/AgataAdamek
Źródło: youtube/Janusz Jaskółka