Mazurek odleciała. Wyśmiała drożyznę w Polsce, została sprowadzona na ziemię!

Była Wicemarszałek Sejmu RP, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, Beata Mazurek niejednokrotnie podpadła Polakom swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami. Tym razem ponownie dolała oliwy do ognia. Nie da się ukryć, iż każdego z nas dotyka obecnie drożyzna. Europosłanka postanowiła pochwalić rząd Prawa i Sprawiedliwości publikując na Twitterze dwa wpisy, w których wyśmiewa rosnące ceny, wprost prowokując przy tym opozycję oraz „hejterów”. Ekspresowo pożałowała swoich słów.

Benzyna tańsza, podobnie cukier, węgla nie zabraknie, magazyny gazu pełne, podatki obniżone, wkrótce 14-stka dla emerytów, wyprawka szkolna zapewniona. Martwię się o samopoczucie opozycji, ale życzę miłego weekendu” – napisała w pierwszym wpisie. „Polska z najtańszym paliwem w Europie. Polska z drugą najniższą stopą bezrobocia w UE. Hejterzy, trole, soki itp. ……., czas start🤣” – dodała w kolejnym. Tak jak sobie zażyczyła, uruchomiły one osoby krytykujące rząd, twierdzące, iż wbrew wpisom Mazurek, sytuacja w Polsce nie jest tak usłana różami. Sekcję komentarzy pod wpisami polityk zalały te niezgadzające się z nią.

Odlatujesz jak cały PiS i Obajtek„, „Proszę zapytać znajomych ekonomistów, co następuje po wysokiej inflacji i szokach cenowo podażowych i co jest później….(wzrost bezrobocia !)„, „Aby dowiedzieć się, czy mamy najtańszą benzynę w Europie, trzeba porównać cenę benzyny ze średnią pensją. Z tego punktu widzenia jesteśmy jednymi z ostatnich… ach, i ta inflacja 🙈„, „Bezrobocie niskie, fakt, negowanie tego jest głupotą. Natomiast ja mam inne pytanie: czemu moja pensja stoi w miejscu, kiedy kredyt wzrosnął o parę słów, czynsz także większy, nie mówiąc o jedzeniu. Uważa Pani, że w Polsce żyje się teraz dobrze?„, „Heh, wy to macie świetną ta narrację. Benzyna tańsza po nie po 8 a po 7 (r/r 5,70). Cukier tańszy po nie po 7 a po 5 (r/r 3,10). Pełne magazyny, to 14% rocznego zapotrzebowania. 14-stka, to podbijanie inflacji, ale kto by się tym przejmował? A co tam z węglem?” – piszą Polacy, obnażając przy tym manipulacyjną narrację rządu PiS.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Prawo i Sprawiedliwość
Źródło: twitter.com/beatamk