TVN zakończyło materiał „Faktów” w nietypowy sposób, prowadzący nie mógł uwierzyć. TVP mocno oberwało!

Sieć obiegły zdjęcia porażającej ceny toalet przy Krupówkach. Zauważyć można, iż cena za skorzystanie z publicznej toalety to aż 10 złotych. Po tym, jak sytuacja ta zyskała rozgłos, materiał na ten temat przygotowano w sobotnim wydaniu „Faktów” na antenie TVN. Warto dodać, iż materiał ten zamykał to wydanie, co na pewno jest nietypowe dla widzów telewizji. Zrobił on furorę w internecie. Przyczynił się do tego przytyk dziennikarza w stronę Telewizji Polskiej.

Wejście do toalety za 10 złotych. Cóż to za ekskluzywny lokal? To zakopiańskie Krupówki. Jak turysta musi, to niech płaci. Nie, żadnego oscypka w gratisie nie dostanie. Dobrze wiemy, że inflacja i wszystko drożeje, ale aż tak?” – niedowierzał prowadzący Piotr Marciniak, po czym zapowiedział materiał Macieja Mazura. Dziennikarz udał się bowiem do Zakopanego, gdzie pytał turystów, co sądzą o takiej drożyźnie. Jeden z Polaków nie krył zaskoczenia ceną toalety. „To forma żartu jakiegoś. No jestem zaskoczony, tak. Tym bardziej, że publiczna” – powiedział mężczyzna. Wtedy dziennikarz utarł nosa TVP. „Tak publiczna jak telewizja, głównie z nazwy. Bo jednak wcale nie publiczna, tylko prywatna” – powiedział Mazur.

Co ciekawe, dla portalu „24tp.pl” wypowiedział się reprezentant firmy prowadzącej „toaletę grozy”, Marian Dreszer. Stwierdził, iż cena wkrótce ponownie wzrośnie, gdyż zysk przy 10 zł za skorzystanie z toalety jest minimalny. Nowa cena opiewać ma w granicach 15 złotych. Przedstawił on wyliczenie kosztów prowadzenia toalety publicznej oraz szerzej poinformował Polaków, skąd wzięły się tak ogromne ceny. „Można prowadzić biznes w sposób legalny, bądź niezgodny z przepisami. Nasza spółka prowadzi legalny biznes w Polsce, którego rząd ustanowił takie a nie inne warunki do prowadzenia biznesu.[…] No chyba, że decydujemy się prowadzić biznes w sposób nielegalny… Zatem „Toalety Grozy” na Krupówkach to po prostu toalety prowadzone w warunkach legalnych podstaw biznesowych stworzonych dla przedsiębiorców w Polsce, przy obecnych kosztach energii, stawkach podatkowych i obciążeniach składkami ZUS. Dopiero stawka 15 zł zapewniała by sensowny zysk w legalnie prowadzonym biznesie” – czytamy.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Forum Media2
Źródło: 24tp.pl, fakty.tvn24.pl